تعویض پارچه مبل

۴ بهمن, ۱۳۹۸

تعویض پارچه مبل

داشتن مبل جدید از طریق تعویض پارچه تا حدود زیادی می‌تواند در هزینه‌های خرید مبل تاثیرگذار باشد.

برای اینکه در مبلمان خود با کمترین هزینه‌ها، تنوع ایجاد کنیم، نیاز است تا با تعویض پارچه مبل شروع کنیم.

پارچه‌های موجود در مبل به دلیل اینکه در معرض عوامل مختلفی قرار دارند به راحتی بافت و رنگ خود را از دست می‌دهند.

به همین دلیل از اولین تجهیزاتی هستند که باید در زمان تعمیر مبل به آن توجه کرد. اگر شما می‌خواهید این کار را انجام دهید نیاز است تا در این مورد به اطلاعات درست و اصولی دست پیدا کنید.

 به همین جهت بهتر است تا مبل موردنظر خود را به مراکز تعمیر مبل   و یا بهتر بگوییم مرکز تعمیر مبل تهران بسپارید و از آنها برای این امر کمک بخواهید.

در صورتی که خود به تنهایی تمایل دارید تا این کار را در خانه انجام دهید، در ابتدا باید تخصص‌های لازم در این خصوص را کسب کنید. با این حال برای تعویض پارچه مراحل زیر را می‌توانید انجام دهید.

انتخاب نوع مناسب پارچه در تعویض پارچه کلینیک مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

با توجه به تولیدات بسیاری که در زمینه پارچه‌های مبلی انجام می‌شود، شاید انتخاب بهترین نوع پارچه مبلی برای شما کمی مشکل باشد. برای انتخاب نوع مناسب پارچه باید به بدنه و کلاف مبل خود دقت کنید.

اگر مبل موردنظر شما دارای بدنه و چارچوبی سخت و محکم است به طبع باید از پارچه‌های سنگین‌تر با وزن و ضخامت متوسط تا سنگین استفاده کنید.

همچنین بهتر است تا رنگ پارچه‌ای که برای مبل خود انتخاب می‌کنید تیره‌تر باشد. این امر سبب می‌شود تا پارچه مبل شما دیرتر کثیف شود و زمان تعویض پارچه مبل، مدت طولانی‌تری به طول بیانجامد.

 بدون حتم انتخاب پارچه ابریشمی برای مبل‌ها بسیار دوست‌داشتنی است و جلوه‌ای بی نظیر را به محیط اطراف شما خواهد بخشید.

اما باید همراه به یاد داشته باشید که این نوع از پارچه‌ها نمی‌توانند به نیازهای روزانه شما پاسخ دهند.

 همچنین به دلیل مقاومت پایین پارچه‌های ابریشمی آنها نمی‌توانند گزینه مناسبی برای تعویض پارچه  باشند. با این حال مکانی که برای مبل خود در نظر می‌گیرد نیز تا حدود زیادی به شما در انتخاب پارچه مبلی کمک خواهد کرد.

مبل‌های نشیمن و مبل‌های پذیرایی بدون شک نیاز به پارچه‌ای متفاوت با ویژگی‌های متنوعی نیز دارند.

پارچه‌های طرح‌دار نوع دیگری از پارچه‌ها هستند که در مبل‌ها به وفور مشاهده می‌شوند. این پارچه‌ها می‌توانند لکه‌ها را بهتر بپوشانند.

با این حال استفاده از آنها نیز به مراتب سخت‌تر است. زیرا الگویی که باید در زمان تعویض پارچه مبل از این طریق رعایت کنید بسیار مشکل است و در صورتی که تجربه و مهارت این کار را نداشته باشید هزینه زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

جداسازی پارچه‌های قدیمی مبل در تعمیر مبل تهران

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

 

زمانی‌که پارچه موردنظر برای تعویض پارچه خود را تهیه کردید، باید شروع به جداسازی پارچه‌های قدیمی که در مبل وجود دارد کنید. دقت کنید که هرگز به صورت تصادفی تعویض پارچه‌های مبل را انجام ندهید. بریدن و پاره کردن پارچه‌های قدیمی می‌تواند کار را برای شما در زمان تعویض پارچه مبل سخت‌تر کند.

 زیرا پارچه موردنظر می‌تواند به شما الگویی دهند تا از این طریق پارچه جدید را برش دهید. همانطور که می‌دانیم به دست آوردن اندازه‌های موردنیاز برای تعویض پارچه کمی مشکل است و نیاز به مهارت بالایی در این زمینه دارد.

به همین دلیل سعی کنید از یک قسمت مبل شروع به باز کردن پارچه مبل قدیمی خود کنید. این کار را با دقت انجام دهید تا بعد از برش پارچه جدید بتوانید تشخیص دهید که کدام قطعه از پارچه را از کدام قسمت مبل جدا کرده‌اید.

می‌توانید با ایجاد علامت در پشت پارچه این مراحل را ثبت کنید. در بیشتر مواقع پارچه‌های مبلی را با نوعی منگنه‌های بزرگ و چسب‌های مخصوص پارچه به زیر مبل و کناره‌های آن می‌چسبانند تا امکان جدا شدن آنها وجود نداشته باشد.

برای اینکه بتوانید پارچه‌ها را از اطراف مبل جدا کنید، نیاز است تا ابزارهای مناسب به این کار را در دسترس داشته باشید. گیره منگنه برای این کار ابزار مناسبی است. همچنین جدا کردن اشیا تزیینی از مبل را نیز توسط یک شی تیز انجام دهید.

می‌توانید قطعاتی از پارچه که دوخته‌شده است را نیز توسط ابزار خیاطی بشکافید. در این صورت بدون هیچ‌گونه برشی در پارچه مبل قدیمی، آن را به عنوان الگو برای تعویض پارچه مبل در نظر بگیرید.

برش زدن پارچه جدید و دوخت آن در کلینیک مبل

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

پارچه مبل جدید را بر روی زمین پهن کنید و قطعات پارچه قدیمی مبل خود را روی آن قرار دهید. در این صورت متوجه خواهید شد که برای تعویض پارچه چه روندی را در پیش بگیرید.

با سوزن ته‌گرد این پارچه‌ها را به هم متصل کنید تا امکان حرکت آنها در حین کشیدن الگوی جدید وجود نداشته باشد.

جهت پارچه را مد نظر قرار دهید. با توجه به این امر مبل جدید شما یکدست دیده خواهد شد. سعی کنید الگوی جدید را کمی بزرگ‌تر در نظر بگیرید تا پارچه موردنظر در زمان دوخت روی مبل کم نیاید. در این صورت ممکن است تا تعویض پارچه به درستی اتفاق نیفتد.

 با جابه‌جایی قطعات متفاوت الگوی قدیمی، از تمام پارچه موردنظر به نحو احسن استفاده کنید. در این صورت مصرف پارچه شما به حداقل می‌رسد و از این طریق در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد.

بعد از برش پارچه قطعات موردنظر را به هم متصل کرده و روی مبل قرار دهید. در این صورت می‌توانید از لحاظ بصری نحوه دوخت پارچه را بهتر درک کنید.

بعد از آن دوخت پارچه را انجام دهید. سعی کنید قبل از دوخت پارچه پشتی‌های مبل را نیز موردبررسی قرار دهید.

 در صورتی که هر گونه اشکالی را در پشتی‌های مبل خود مشاهده کردید، قبل از دوخت پارچه اقدام به تعویض آنها کنید. زیرا پارچه جدیدی که برای مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است در صورت خرابی‌های دیگر در مبل به چشم نیاید.

طبق الگوی مبل قدیمی در قسمت‌هایی که نیاز به چسب کاری و منگنه زدن پارچه به بدنه مبل است، می‌توانید تعویض پارچه را از آن طریق انجام دهید.

با اتمام این فرآیند شما صاحب مبلی جدید با کمترین هزینه می‌شوید که صد در صد در تنوع محیط شما تاثیرات مثبتی را برجای خواهد گذاشت.

 

مشاهده نسخه pdf مقاله: هزینه تعویض پارچه مبل چقدر است؟

 
 
۴.۹/۵ (۷ Reviews)
تعویض تخصصی پارچه مبل

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *